O nás

Jmenujeme se Kavkovi a jsme čtyři. Značku 4 Kavky jsme založili z jednoduchého důvodu. Chceme si hrát. A chceme, aby si spolu s námi hráli i ostatní. Malí nebo velcí. To je fuk. Proto jsme coby herní archeologové začali oprašovat pozapomenuté hry a vdechovat jim nový život.

Jsme dvě velké a dvě malé Kavky. Pohled těch malých je pro nás důležitý, proto jsou naše děti nedílnou součástí značky i testování všech her.

4kafky

Kavčí letka

Alice. Zvládne vše, co si zamane. Neúnavný motor všeho dění, parní lokomotiva. Je nezadržitelná – nejen když mluví. Vystudovala herectví a osm let pracovala jako redaktorka v televizi. Na mateřské začala psát blog Maminator.cz (pro punkové mámy), později přidala Podnikavka.cz (o osobním rozvoji) a bloguje dodnes. První kavčí hra Pruženka (skákací guma s návodem na 7 her) vznikla díky blogování pro mámy na maminátoru. Když natočila 50vteřinové video, jak skáče gumu, a dala ho na svou facebookovou stránku Maminator, strhl se opravdový šrumec. Na video se během 14 dnů podívalo 1,6 milionu lidí. A bylo to.

Za Pruženkou následovaly další hry: Kuličník (cvrnkání kuliček s návodem na 9 her s důlkem i bez), Cézarky (kostkové hry s návodem na 13 her), Žralovci (originální karty, se kterými jde hrát 8 různých klasických her jako vole, padni, švindl, kvarteta, autobus nebo vojna), Inujitka (přebírání provázku ve dvou i samopřebírání) a velká sada 70 her

V říjnu 2019 Alici vychází kniha Retrohraní, ke které vznikl tento stejnojmenný videportál.

Martin. Taky zvládne vše, co si zamane. A ještě se u toho usmívá. Jestli je Alice parní lokomotiva, on je strojvedoucí, kontrolor výhybek, opravář brzd a přednosta každé stanice. Který ale ví, kdy má před rozjetou mašinou uhnout. Pracoval jako novinář – v rádiu, deníku, ale hlavně na těch internetech. Nyní je na volné noze a v Corporate Publishing pomáhá firmám s texty. Kromě kavčích her piplá i webový slovník Čeština 2.0, plný slangových a neformálních výrazů, který v roce 2018 vydal knižně pod titulem Hacknutá čeština a o rok později k němu vznikl stejnojmenný pořad na Stream.cz, který moderuje. Rád běhá (když doma bručí, stačí ho poslat ven v maratonkách).

Berta. Malá, ale ostrá. Jako chilli paprička. Celá maminka, čili je jí plné hnízdo. Má ráda pohádky, samozřejmě – nejvíce tu o hloupém Honzovi. Kromě toho miluje svého obřího plyšového opičáka Richarda a hru na slepou bábu. Umí udělat provaz (jako jediná Kavka). A chce být policistkou, až bude velká.

Jáchym. Nejmladší beta-tester. Něžný budoucí lamač srdcí, vždy usměvavý jako táta. Líbí se mu pohádka Kluci kočičí a duhové barvy, zbožňuje plyšového dalmatina a myšku Mickey. Neutáhnete ho na vařené nudli, ale čokoládových kuličkách s mlékem a rajské polévce. Až vyroste, chce být hasič.

berta-jachym